Masz pytanie? Zadzwoń: 32 250 90 30

Wybielanie zębów

ESTETYCZNY UŚMIECH

Ze zdrowym uzębieniem kojarzy nam się przede wszystkim szeroki, śnieżnobiały uśmiech. Jednak czasami nawet systematyczna, dokładna pielęgnacja nie jest wystarczającą ochroną, dającą pewność, że w dorosłym i dojrzałym życiu będziemy mogli pochwalić się uzębieniem na miarę hollywoodzkiej gwiazdy. Mamy jednak ogromne szczęście, gdyż stomatologia estetyczna nieustannie odkrywa nowe techniki działania i poprawiania tego, co okazało się nietrwałe. Dlatego też coraz więcej Pacjentów z Katowic decyduje się na skorzystanie z profesjonalnego wybielania zębów.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi pielęgnacyjne, regularne czyszczenie i wizyty kontrolne u stomatologa nie zagwarantują czystej bieli naszemu uśmiechowi. Na kolor uzębienia mają bowiem wpływ zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W pierwszej grupie należałoby podkreślić wyjątkową rolę posiłków, które spożywamy. Jeżeli są one bogate w różnego rodzaju barwniki – naturalne lub chemiczne – to również silnie wpływają na kolor uzębienia. Trudno jednak wykluczyć z naszego życia tak podstawowych produktów jakimi są: kawa, herbata, czerwone wino, jagody lub czarna porzeczka. Także palacze powinni zdawać sobie sprawę z tego, iż tytoń ma właściwości przebarwiające. W drugiej grupie należałoby podkreślić rolę wielu chorób, wśród których znalazłyby się m.in. mukowiscydoza, porfiria, a także nieprawidłową pracę tarczycy.

Na szczęście medycyna estetyczna w obu przypadkach jest w stanie zaproponować nam konkretne rozwiązania.

DWA SPOSOBY UPIĘKSZANIA UŚMIECHU

Oddając się w nasze ręce mogą Państwo skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą jest wybielanie zębów metodą nakładkową. To często wykorzystywany zabieg, który swoją popularność zyskał dzięki ogromnej skuteczności, sięgającej nawet 90 procent! Jest to metoda w pełni bezpieczna, która wymaga jednak przygotowania ze strony Pacjenta. Przede wszystkim wiąże się ona z koniecznością przeprowadzenia dokładnej kontroli uzębienia i usunięcia wszelkich ubytków, kamienia lub też wymiany nieszczelnych wypełnień. Tylko wówczas kolejne etapy mogą zostać rozpoczęte. W przypadku kiedy uzębienie Pacjenta pozostaje bez zarzutu – dentysta podejmuje się wykonania specjalnych nakładek. Ich kształt oraz wielkość uzależnione są od wcześniej wykonanego wycisku szczęki. Otrzymają Państwo od nas dokładne instrukcje postępowania, które pozwolą przez kolejne 10 dni unikać szkodliwych i niekorzystnych dla zabiegu pokarmów, jak również zatroszczyć się o prawidłową aplikację specjalnego żelu. Należy również podkreślić, iż dzięki temu, że nakładka jest stosowana w trakcie nocnego spoczynku, taki zabieg wybielania zębów okazuje się bardzo wygodny dla naszych katowickich Pacjentów.

Gabinet

Drugą metodą jest wybielanie zęba martwego metodą wewnętrzną. Po leczeniu kanałowym bardzo często obserwujemy, jak przebarwienie będące efektem takiej interwencji stomatologicznej, niekorzystnie wpływa na estetykę naszego uśmiechu. Utrudnienie polega tutaj przede wszystkim na źródle przebarwień, które w tym przypadku dotyka wnętrza zęba. Dlatego też przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów musi wiązać się z koniecznością ponownego otwarcia komory i wprowadzenia do niej specjalnego środka. Czynność ta powinna być powtarzana, dlatego też - do momentu osiągnięcia ostatecznego efektu - ząb zamykany jest opatrunkiem. Na koniec zostaje on ponownie wypełniony i zamknięty specjalnym kompozytem.

Zachęcamy do kontaktu celem uzyskania informacji o szczegółowych kosztach i ewentualnym finansowaniu ze środków NFZ.

POWIKŁANIA? WADY? OGRANICZENIA?

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg wybielania zębów jest dla nich odpowiednim rozwiązaniem, czy nie wpłynie niekorzystnie na codzienną pielęgnację uśmiechu oraz jego trwałość.

Pragniemy Państwa uspokoić i rozwiać wiele mitów związanych z usuwaniem przebarwień w naszych katowickich gabinetach.

  1. Nadwrażliwość termiczna, na którą skarży się wielu Pacjentów, nie jest efektem długotrwałym. Można również całkowicie zapobiec jego pojawieniu się poprzez stosowanie specjalnej pasty (na ok. 2-3 tygodnie przez zabiegiem).
  2. Nadwrażliwość dziąseł to najczęściej skutek nadmiernej dawki preparatu wybielającego. Wystarczy więc dokładnie stosować się do zaleceń lekarzy (szczególnie w przypadku metody nakładkowej).
  3. Nietrwałość przeprowadzonego zabiegu. Wynika ona przede wszystkich z tendencji indywidualnych, ale na ostateczny rezultat ma również dieta pacjenta – m.in. pokarmy i składniki bogate w barwniki.
  4. Wszelkich uszkodzeń związanych z kruchością, łamliwością zęba można uniknąć całkowicie poddając się leczeniu zaproponowanemu przez naszych stomatologów. Zadbają oni o to, aby odpowiednie zabezpieczenie kanałów, usunięcie ubytków oraz inne zabiegi poprzedzały prawidłowy proces wybielania zębów i tym samym, umożliwiły osiągnięcie długotrwałych i bezbolesnych efektów.

Warto więc pamiętać o tym, że troska o biały uśmiech, jest również troską o zdrowe uzębienie. Naszym Pacjentom pragniemy dać możliwość cieszenia się tak jednym, jak i drugim.

Zachęcamy do indywidualnych konsultacji ze stomatologami Stomedicus.

© 2014 www.stomedicus.com.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.